fadakar
02 فروردین 1402 - 14:51

جذابیت کم‌نظیر دریا و ساحل استان بوشهر/ گردشگری دریایی تقویت شود

بوشهر- ساحل و دریا از مهمترین جذابیت‌های گردشگری در استان بوشهر است که باید زیرساخت‌های مناسب در این حوزه تقویت شود.

خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها؛ گردشگری دریایی از ظرفیت‌های مهم و قابل توجه در استان بوشهر است که با توجه به ویژگی‌های منحصر به فرد برخی سواحل استان مانند ساحل ماسه‌ای گناوه و وجود روستاهای ساحلی با مناظر زیبا و چشم نواز مورد استقبال گردشگران و مسافران قرار می‌گیرد.

این استان از مهمترین استان‌ها در جذب گردشگر و مسافر به خصوص در تعطیلات نوروز است و دریا و سواحل نقش مهم و اساسی در جذب این گردشگران و مسافران دارد و از ظرفیت‌های مهم در گردشگری به شمار می‌رود.

همجواری با دریا نقش مهمی در زندگی مردم ساحل نشین دارد و زندگی و معیشت بندر نشینان به دریا گره خورده است در عین حال چشم اندازهای زیبایی را برای توسعه گردشگری در این منطقه ایجاد کرده است.

هر سال با حضور مسافر و گردشگر به صورت گسترده در استان رونق این گردشگری نیز به وضوح قابل مشاهده بود و با استقبال گردشگران و مسافران همراه بوده است.

این ظرفیت بی نظیر نیازمند توجه ویژه و توسعه زیرساخت‌های لازم برای بهره مندی بیشتر است تا بتوان از این موقعیت و مزیت به گسترش بیشتر صنعت گردشگری و رونق اقتصاد در این بخش کمک کرد.

نگاه ویژه استاندار بوشهر و مسئولان استانی به گردشگری و توجه به این بخش و رونق این صنعت در استان نویدبخش آینده روشن در رونق گردشگری است و گردشگری دریایی می‌تواند در این مورد نقش مهمی و اساسی داشته باشد.

تشویق و جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی، بهره مندی از شناورهای مجهز و ایمن، ایجاد پایگاه‌ها نجات غریق و گشت‌های دریایی، اسکله‌های ویژه برای شناورها گردشگری، ایجاد و تجهیز سالن‌های انتظار می‌تواند در این میان مؤثر باشد.

جذابیت کم‌نظیر دریا و ساحل استان بوشهر/ گردشگری دریایی تقویت شود

اجرای طرح گردشگری دریایی ویژه نوروز

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در این زمینه اظهار داشت: مدت زمان آغاز طرح گردشگری دریایی ویژه ایام نوروز ۲۵ اسفندماه تا ۱۵ فروردین ماه است که در این ارتباط تمامی تمهیدات موردنیاز برای سفری ایمن و خاطره انگیز تدارک دیده شده است.

محمد شکیبی نسب بیان کرد: برگزاری دوره آموزشی فرماندهان لنج‌های اختصاص یافته به گشت‌های دریایی، استقرار ناظران اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در اسکله‌های هدف طرح گردشگری دریایی، بکارگیری جایروپلن برای نظارت و پایش ترددهای دریایی و مشارکت ۶ شناور ناجی و ۶ شناور همیار ناجی از جمله اقدام‌های تدارک دیده شده برای طرح گردشگری دریایی ایام نوروز در بنادر استان بوشهر است.

وی ادامه داد: در این ایام با هدف تأمین ایمنی ترددها و امدادرسانی به گردشگران دریایی هشت ایستگاه رادیویی و ۶ ایستگاه جست و جو و نجات دریایی استان بوشهر در آمادگی کامل قرار گرفتند.

وی افزود: در راستای اجرا برگزاری مانور گسترده جست و جو و نجات و مقابله با آلودگی دریایی ویژه طرح گردشگری دریایی در عید نوروز در کانل دسترسی بندر بوشهر به اجرا درآمد.

ارائه خدمات گردشگری دریایی در ۳ پایانه

شکیبی نسب اظهار کرد: در طرح گردشگری دریایی سه پایانه مسافربری در بنادر بوشهر، گناوه، خارگ و همچنین اسکله‌های گردشگری بنادر استان بوشهر به هم‌استانی‌ها و مسافران نوروزی خدمات رسانی می‌کنند.

وی یادآور شد: در مرکز استان کانون فعالیت‌های گردشگری پایانه بین المللی مسافربری دریایی است که با توجه به آغاز پروژه تعمیر اساسی سالن، زیرساخت موقتی در محوطه ایجاد و در اختیار مسافران و گردشگران دریایی قرار گرفته است.

جذابیت کم‌نظیر دریا و ساحل استان بوشهر/ گردشگری دریایی تقویت شود

برگزاری گردشگری دریایی به صورت شبانه

شکیبی نسب افزود: در این پایانه همچنین غرفه‌های رستوران، کافی شاپ، فعالیت‌های فرهنگی، اجرای کارهای هنری ویژه کودکان پیش بینی شده است.

وی عنوان کرد: برای ایام نوروز شناور مسافربری آروس مهیار، ۶ لنج سنتی و ده‌ها قایق در عرصه گردشگری دریایی فعالیت می‌کنند که با توجه به تقارن طرح با ماه مبارک رمضان برای نخستین بار گردشگری دریایی به صورت شبانه نیز برگزار شود.

شکیبی نسب اظهار کرد: با توجه گستردگی اقدام‌های شده انتظار می‌رود مسافران نوار ساحلی خلیج فارس لحظات شیرین و خاطره انگیز در بنادر استان بوشهر سپری کنند.

توسعه گردشگری دریایی در بوشهر

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: استان بوشهر دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی است که دریا و ساحل از مهمترین جاذبه‌ها محسوب می‌شوند.

اسماعیل سجادی‌منش اضافه کرد: با استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی برنامه‌های بسیار خوبی برای توسعه گردشگری دریایی در استان بوشهر داریم و طرح‌های مهمی در استان اجرا می‌شود.

وی از ایجاد رستوران، هتل و… در آب‌های استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: با تقویت فضاهای مد نظر شاهد تحولی چشمگیر در صنعت توریسم دریایی استان بوشهر خواهیم بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1104517